Světový pohár: Šatan bude šéfem týmu Evropy


TORONTO. Bývalý kapitán slovenské hokejové reprezentace Miroslav Šatan bude generálním manažerem hokejového týmu Evropy pro Světový pohár 2016.

Ve středu ho podle nhl.com ve funkci na slavnostní prezentaci turnaje v zámoří potvrdil šéf hráčské asociace NHL Donald Fehr.

Prezidentem speciálního evropského výběru se už dříve stal šéf Německé hokejové federace Franz Reindl. Navrhlo ho vedení SZLH

Šatana na tento post navrhlo vedení Slovenského svazu ledního hokeje (SZLH).Reindl a Šatan budou zodpovědní za nominaci, výběr realizačního týmu a celou přípravu týmu, který bude poskládán z hráčů z evropských zemí kromě Česka, Finska, Ruska a Švédska.

Trenérem evropského týmu bude bývalý kouč Edmontonu Oilers, zda švýcarské reprezentace Ralph Krueger. Severoamerický výběr povedou generální manažer Edmontonu Oilers Peter Chiarelli a viceprezident a GM Chicaga Blackhawks Stan Bowman.

Do týmu Evropy by se mohl dostat i kapitán Bostonu Bruins, slovenský obránce Zdeno Chára.

“Složení týmu bude na manažerech, kteří jistě vyberou těch správných. Bude se hrát v Severní Americe, na severoamerických rozměrech kluziště a podle pravidel NHL.Neznamená to, že se do výběru musí dostat jen hráči z NHL, ale myslím, že to dává smysl. Ale kdo ví? Možná se do týmu dostanou i hráči působící v Evropě, i když systém hry v zámoří je zcela odlišný než v Evropě, “řekl podle nhl.com Chára. Osm týmů

NHL a NHLPA ve středu oznámili detailní plány Světového poháru včetně rozdělení do skupin, klíčových dat a pravidel.

Světový pohár 2016 se uskuteční od 17. září do 1. října, přičemž všechny zápasy se uskuteční v Torontu.

Na turnaji bude startovat osm týmů – Kanada, USA, Rusko, Švédsko, Finsko, Česka, výběr mladých severoamerických hvězd a tým Evropy, které budou rozděleny do dvou skupin. Zápasy ve skupinách se budou hrát od 17. do 22.září.

V A-skupině budou hrát Kanada, Česko, USA a tým Evropa, v B-skupině se představí Rusko, Finsko, Švédsko a výběr mladých severoamerických hvězd. Finále na dva vítězné duely

První dva týmy z každé skupiny postoupí do semifinále, které se bude hrát 24. a 25. září. Vítězové semifinále se pak utkají ve finále na dva vítězné zápasy, přičemž první se uskuteční 27. září, druhý 29. září a v případě potřeby rozhodující 1. října.

Na soupiskách týmů bude 23 hokejistů, z toho 20 bruslařů a tři brankáři. Prvních 16 hráčů, včetně dvou brankářů, musí týmy oznámit do 1. března 2016.

Změny na soupiskách se mohou dělat nejpozději 1. června.Turnaj se bude hrát podle pravidel NHL, na kluzištích s rozměry NHL a zápasy budou rozhodovat arbitři z NHL.

Vstupenky na turnaj se začnou prodávat 14. října 2015 přes Ticketmaster.com. Složení základních skupin:

A1 – B2

B1 – A2

27., 29. září případně 1. října