Slovenky prohrávají s Němka 0: 2, Cibulková nevyužila mečbol

BRATISLAVA. Slovenské tenistky prohrávají po úvodních dvouhrách Poháru federace s Německem v prvním kole světové skupiny 0: 2.

Týmová jednotka Dominika Cibulková nejprve prohrála s německou dvojkou Andrea Petkovicová po dramatickém průběhu za 151 minut 6: 2, 6: 7 (7), 2: 6.

V druhém zápase pak Daniela Hantuchová nestačila na Angelique Kerberová po výsledku 6: 7 (9), 1: 6.

Setkání se hraje na tvrdém povrchu ve vyprodané čtyřtisícové aréně NTC v Bratislavě.

V neděli se od 13:00 postupně představí Cibulková s Kerberovou a Hantuchová s Petkovicová.

V závěrečné čtyřhře by měli nastoupit Hantuchová s Magdalenou Rybarikova proti páru Julia Görgesová, Anna-Lena Grönefeldová.Kapitáni však mohou udělat změny.

Cibulková mohla zápas proti Petkovicová ukončit ve druhém setu. V jeho tie-break zvládla málo vídaný obrat z 1: 6 na 7: 6, ale při svém mečboly poslala bekhendový return do sítě.

“Přehrát z mečboly je hrozné. Byl to klíčový moment celého duelu. Dokázala jsem otočit z 1: 6 na 7: 6, ale pak míček z mé rakety skončila v síti,” řekla Cibulková v první reakci pro RTVS.

“V prvním setu jsem hrála výborně, od konce druhého dějství však soupeřka převzala iniciativu a začala předvádět světový tenis. Měla jsem být agresivnější a aktivnější,” řekla Cibulková.

“Proti Kerberovou to bude jiný zápas. Budu se snažit odplatit jí prohru se Sydney,” dodala Cibulková.

Slovenky naposledy prohráli z mečboly zápas 17.dubna 2011. Hantuchová a Magdaléna Rybáriková měli tehdy dokonce dvě šance završit rozhodující čtyřhru proti Srbka Jankovičové a Kruničovej v boji o elitní osmičku ročníku 2012. Hantuchová: Jakoby jsem hrála proti stěně

Rozhodujícím momentem druhého utkání mezi Hantuchova a Kerberovou byl tie-break prvního setu.

Slovenka v něm vedla 3: 0, 4: 2, i 5: 4 a podávala. Zejména však měla dva setbaly, první z nich při vlastním podání. Zkrácenou hru však prohrála 9:11 a ve druhém setu její rozjetá soupeřka už nedala šanci.

“Kerberová triafala čáry. Připadala jsem si, jako bych hrála proti zdi,” říkala Hantuchová pro RTVS.

“prohrával 0: 2, ale ještě nic není ztraceno.Pokusíme se v neděli vydřít tři body, “dodala.

Podobně mluvil kapitán Matej Lipták.” V Moskvě jsme vedli po dvouhrách 2: 0 a nakonec jsme prohráli, ještě to můžeme otočit. ”

Němky však mají skvělou deblovej dvojici Goergesová – Groenefeldová a Slovenky tak v neděli čeká velmi těžký úkol

Vítěz tohoto souboje nastoupí v dubnovém semifinále proti lepšímu z dvojice Austrálie – Rusko. Dalšími dvojicemi prvního kola světové skupiny jsou USA – Itálie a Španělsko – Česko. Nedělní program