Mercedes se vrátil na vrchol a zdvojnásobil. Vyhrál Hamiltonovi

SUZUKI. Britský jezdec Lewis Hamilton ze stáje Mercedes se stal časem 1: 28: 06,508 h vítězem nedělní Velké ceny Japonska, čtrnáctého akce letošního seriálu MS formule 1.

Na druhém místě za úřadujícím šampionem a suverénním lídrem klasifikace skončil jeho německý Kolega Nico Rosberg. Postarali se o dvojitý tým.

Třetí příčku obsadil v 53-kolových závodech v Suzuce další Němec Sebastian Vettel na Ferrari. Lewis Hamilton také v loňském roce triumfoval na VC Japan.

Hamilton oslavil osmý triumf v sezóně. A svůj náskok na čele šampionátu před druhým Rosbergem zvýšil na čtyřicet osm bodů. Celkově dosáhl 41. kariérového vítězství.V historických statistikách se mu podařilo získat třikrát mistrovství světa – brazilského Ayrtona Senna. Negativní vzpomínky

Záporné vzpomínky na poslední tragédii rezonovaly během víkendu. Pak pro silný déšť museli závod dvakrát rozbít. Nakonec, po vážné nehodě, Jules Bianchi v 46. kole finálně skončil. Pátý VC Japonska označil tragickou nehodu Julesa Bianchiho.

Francouzský jezdec Marussie byl vzat do bezvědomé ambulance v nemocnici, kde ležel v kómatu. V důsledku zranění 17. července letošního roku zemřel. Rosberg vyhrál start

Šampión kvalifikace Rosberg zklamal start. Před ním byl Hamilton a další dva soupeři – Vettel a Valtter Bottas.Němec se umístil na čtvrtou tyč. Felipe Massa a Daniel Ricciard měli za sebou také problémy s otvíráním Sergia Pereze. Později byla situace ve startovním poli upokojena.

Po zastavení v krabicích nebyl Rosberg schopen dostat se přes Bottas a stále se dostal na čtvrté místo. Hamiltonova první návštěva mechaniků dokonale vynikla – jeho vedení před Vettelem vzrostl za sedm vteřin.

Rosberg se nezastavil u Bottasa a v posledním šiku 18. kola se mu podařilo předjet. Proto se postupně dostává na pódium.

V 31. kole druhého pilota Mercedesu vzal Vettela návštěvu boxu a hodil si kolegu Hamiltona.Britové šli svou vlastní rasou a zařvali další triumf.

Čtvrtý Räikkönen už zaostal za Vettem. Pořadí vítězů bylo jasně vymezeno a kopíroval průběžnou klasifikaci.