José Mourinho se může za svou další práci podívat mimo Premier League


José Mourinho by zvažoval práci mimo Premier League v jeho příštím zaměstnání, přičemž portugalština ještě nemusela být kontaktována Manchesterem United kvůli případné výměně Louis van Gaal za manažera.

Mourinho je první volbou je United by ale vzhledem k nejistotě ohledně budoucnosti Van Gaala a neochotě klubu dosud zahájit i předběžné rozhovory, 53letý se nedokáže uzavřít žádnou volbu. Luis van Gaal hází na médiích přes José Mourinho Manchester United Přečtěte si více

Bývalý manažer Chelsea by měl také v úmyslu přijmout postavení mimo Anglii, pokud by prokázal svoji nejbližší kariéru.Je také otevřen řízení dalšího klubu elitní úrovně v portugalském fotbalu, i když se zdá, že v blízké budoucnosti se očekává jen malá možnost.

Ed Woodward, výkonný místopředseda Spojených států, stále plně podporuje Van Gaal a vzhledem k nedávnému zlepšení v prezentacích a výsledcích je naděje, že by Holanďan mohl stále řídit United na místo Ligy mistrů. Zbylých 13 zápasů Van Gaal má šest bodů za čtvrté umístění Manchester City.Pokud by Van Gaal vezme United do čtvrtého nebo lepšího místa, rozumí se Woodwardovi, kdyby se mohl rozhodnout nechat Van Gaala sloužit poslednímu ročníku jeho kontraktu. Pokud však tým nebude mít nárok na ligu Ligy mistrů Gaal by téměř jistě byl odstraněn a ačkoli existují výhrady mezi starou traffordskou hierarchií týkající se kandidatury Mourinho, zůstává v pólovém postavení, aby převzal. Pep Guardiola přišel jako hlavní trenér Manchester City dne 1. července , namísto vyřazeného Manuela Pellegriniho, soustředil potřebu, aby United měl manažera podobné zkušenosti a postavení.

Zatímco Mourinho splňuje toto kritérium, Ryan Giggs, který je Van Gaalovým No2, je nepravděpodobné aby byl vážně považován za stálého nástupce Holanďana, kdyby se měl v příštím létě pohybovat.